logo_2014

banermdk2015-2

ZAJRZYJ DO NAS

regulamin_wycieczek

ZAPISZ SIĘ DO NAS

re-zaj

rek-wyn

rek-wol

ZAJĘCIA - INFORMACJE

zajecia-1

zajecia-2

FOTON - INFORMACJE

KONKURSY

konkursy-1

konkursy-2

Szukaj

amr_logo

hajdpark_logo_menu

Zajrzyj

z7

z2

z4

z5

bipmdk

Wspierają nas

Wydarzenia

<<  Lipca 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Kolorowe lato w mieście - posumowanie atrakcji PDF Drukuj Email
środa, 23 sierpnia 2017 00:00

alt

Wakacje juz za nami. Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie przygotował wiele atrakcji w okresie wakacyjnym. Ci się działo?.. Zobaczcie sami..

WAKACYJNE ATRAKCJE ZA NAMI...

Impresjonistyczne pejzaże

W pierwszym tygodniu wakacji 26 czerwca pracowniaplastyczna „Color Wheel" w ramach Kolorowego Lata w Mieście z MDK zorganizowaławarsztaty plastyczne „Impresjonistyczne pejzaże". Warsztaty zostały poprzedzoneprezentacją multimedialną, podczas której dzieci mogły obejrzeć osobliwości Chełmskiego Parku Krajobrazowego - piękne krajobrazy, rzadko spotykane rośliny,ptaki, zwierzęta i owady. Prezentację przeprowadziła Pani Małgorzata Deneka-Angel z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Po prezentacji dzieci przystąpiły do działań plastycznych na bazie obejrzanych krajobrazów namalowały piękne impresjonistyczne pejzaże.

alt

Z wiatrem w zawody

W poniedziałek, 26.06.2017.r. w pracowni przy ul. Połanieckiej 5 w godzinach 10.00-13.15 odbyły się wakacyjne otwarte warsztaty budowy latawców „Z wiatrem w zawody". Trzeba było troszeczkę się natrudzić aby skonstruować latawce tak żeby wzbiły się do góry kolejnego dnia na zawodach.

alt

Monotypia kolorowa

Drugi dzień wakacji z MDK 27 czerwca to warsztaty plastyczne tematem których była technika graficzna - monotypia kolorowa.Motywem przewodnim był pejzaż, z tą różnicą, że malowany był na płycie gumolitua następnie odbijany na papierze."

alt

Zawody latawcowe

We wtorek 27 czerwca, na torze modelarskim w parku osiedla T. Kościuszki swoje prace zademonstrowali na zawodach uczestnicy otwartych warsztatów modelarskich, które odbyły się dzień wcześniej.

Zwycięzcy:

1. SzajnerMichał;

2. JasykJakub;

3. JagiełoWiktor.

alt

Młody konstruktor

W środę 28 czerwcaw pracowni przy ul. Połanieckiej 5 w godzinach 10.00-13.15 odbyły się warsztaty budowy mini szybowców „Młody konstruktor". Uczestnicy budowali balsowe szybowce.

alt

Witajcie Wakacje

28 czerwca w parku miejskim obok hotelu Kamena festynem dla dzieci powitaliśmy wakacje. Działo się działo i było naprawdę zabawowo co widać na zdjęciach.

alt

Młyn Hipolit w Nowym Gaju

29 czerwca – pierwszy wycieczkowy czwartek z MDK. Tegodnia wyruszyliśmy do Młyna Hipolit w Nowym Gaju. Zwiedzaliśmy Muzeum Minerałów i Skamieniałości, odbył siępokaz erupcji wulkanu a nawet szukaliśmy złota. Na zakończenie ognisko i cieplutkie kiełbaski.

alt

Zawody mini szybowców

29 czerwca uczestnicy otwartych warsztatów modelarskich,które odbyły się dzień wcześniej wzięli udział w czwartkowych zawodach na torze modelarskim . Przy silnych porywach wiatru cała piątka wykonała po kilkanaścielotów próbnych oraz po dziewięć lotów konkursowych. Wszystkie modele dotrwały do końca imprezy!

Zwycięzcy w grupie wiekowej młodzik:

1. Krawczyńska Aleksandra;

2. Jagieło Wiktor;

3. Smażyło Mikołaj;

Zwycięzcy w grupie wiekowej junior:

1. Krawczyński Michał;

2. Żołnacz Oliwia.

alt

Bez hamulców

30 czerwca - piątkowe zawody modeli samochodów zdalnie sterowanych „Bez hamulców" zgromadziły na starcie pięcioro młodych super kierowców.Pierwsze biegi odbyły się na skwerze przy budynku MDK, a dokończenie zawodów w sali lustrzanej. Formuła zawodów była bardzo prosta: biegi odbywały się parami, każdy z każdym, zwycięzca otrzymywał 1 punkt, przegrywający 0. W czwartej turze każda para startowała po dwa razy,wymieniając się samochodami. Po łącznie 50 biegach wyłoniono zwycięską trójkę:

1. Jagieło Wiktor;

2. Burnos Milosz;

3. Krawczyński Michał.

Wszyscy uczestnicy zawodów modelarskich otrzymali dyplomy, a zwycięzcy medale.

alt

Owady w sprayu

W drugim tygodniu wakacji, 3 lipca w poniedziałek o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się otwarte warsztaty plastyczne pt. "Owady w sprayu". Warsztaty zostały poprzedzone prezentacją multimedialną zatytułowaną "Kolorowy świat owadów". Dzieci dowiedziały się, że biedronka to chrząszcz a konik polny, pasikonik i świerszcz to trzy różne owady. Że pająk to nie owad a pajęczak, a mrówki uwielbiają czule opiekować się mszycą - głaszczą ją, a ona wydziela więcej spadzi. A spadź, jak chyba wszyscy wiedzą wchodzi w skład uwielbianego przez nas miodku spadziowego. Prezentację poprowadziła Pani Edyta Koszałka. Warsztaty plastyczne odbyły się w plenerze. Mimo kłębiących się deszczowych chmur zabawa była doborowa. Uczestnicy warsztatów malowali owady sprayem przez wcześniej przygotowane szablony. Większość dzieci po raz pierwszy spotkała się z tą ciekawą techniką. Po wstępnym instruktażu przystąpiły do działania. Nakładały kolory na siebie, uzyskiwały różne walory tonalne a także światłocień, co wydobyło rzeczywisty kształt owada. Do zabawy włączyli się także rodzice udowadniając także swoją kreatywność. Powstały bardzo ciekawe prace. Dowodem na to jest dokumentacja zdjęciowa

Warsztaty plastyczne przeprowadziła artysta plastyk Elżbieta Krzywicka

alt

Nie święci garnki lepią

We wtorek 4 lipca odbyły się warsztaty garncarskie „Nie święci garnki lepią”. Dzieci miały możliwość wykonania misek, dzbanków na profesjonalnym kole garncarskim. Efektem niełatwej pracy, były przepiękne dzieła z gliny.Podczas spotkania odbył się również konkurs na ciekawą rzeżbę kotka. Zajęcia prowadził , już nie pierwszy raz w MDK, wykwalifikowany garncarz pan Sebastian Kozłowski.

alt

Podkoszulek jako sznurek

5-7 lipca. Jak przerobić starą koszulkę na bransoletkę lub naszyjnik? Tego dowiedzieli się uczestnicy wakacyjnych warsztatów "Podkoszulek jako sznurek", które poprowadziła Justyna Malicka-Sławińska. Powstały piękne kolorowe ozdoby. Zobaczcie sami!

alt

Wycieczkowy czwartek w krainie lessowych wąwozów

6 lipca i ponownie w drogę. Celem kolejnej wycieczki było Siedlisko u Krzysztofa. To magiczne miejsce położone nieopodal Nałęczowa w miejscowości Drzewce Kolonia. U gościnnych gospodarzy spędziliśmy ciekawie czas korzystając z atrakcji, które dla nas przygotowali. W programie znalazł się questing "Wyprawa odkrywców z Chełma", ognisko na malowniczej polanie i pieczenie kiełbasek, degustacja pysznego i zdrowego soku jabłkowego z miejscowych sadów oraz warsztaty tkackie na mini-krosnach. Był też czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć i kupno pamiątek, które przygotowali lokalni twórcyPrzed powrotem do Chełma zjedliśmy jeszcze domowy obiad w "Starej Aptece" w Nałęczowie i obowiązkowo lody.

alt

Nowe życie krawata

10 - 12 lipca - Nowe życie krawata - wakacyjne otwarte warsztaty dla dzieci. Co można zrobić z krawatem który wisi samotnie w szafie ? zobaczcie sami:

alt

Średniowieczny Piknik z Lusią

11 lipca uruchomiliśmy wehikuł czasu który z pewnością zadziałał dzięki Średniowiecznemu Piknikowi z Lusią. Na Skwerze Księcia Daniela dzieci poznawały średniowieczne życie - Było pieczenie podpłomyków, strzelanie z łuku, przymierzanie elementów uzbrojenia, strzelanie z łuku. Młodzi wędrowcy w czasie własnoręcznie nawet miały okazje wydoić kozę - sympatyczną Lusię główną bohaterkę Pikniku.

alt

Czwartkowe wycieczki z MDK – Małe Zoo w Turce

W czwartek 13 lipca odwiedziliśmy Małe Zoo w Turce. Niestety nie było nam dane skorzystać ze wszystkich zaplanowanych atrakcji. Nasze plany pokrzyżowała potężna ulewa. Dlatego zmieniliśmy nieco program i udaliśmy się do kina w Lublinie na film pt. Gru, Dru i Minionki. I to był strzał w dziesiątkę. Po seansie zjedliśmy jeszcze smakowitą pizzę i ruszyliśmy w powrotną drogę do domu.

alt

Masterszef w Stu Pociechach

17 lipca - Czy można zrobić omlet bez patelni? Okazuje się, że tak. Dowiedzieli się tego uczestnicy poniedziałkowych warsztatów kulinarnych w Gospodzie Sto Pociech. Każdy mógł popisać się kulinarną wyobraźnią dodając do swojego omletu ulubione dodatki. Na koniec – jak to w masterszefie – przyszedł czas na ocenę. Na szczęście jury nie było bardzo surowe i wygrali... wszyscy!

alt

Taniec moją pasją

W dniach 17,18 lipca w ramach Kolorowego Lata w Mieście z MDK odbyły się otwarte warsztaty tańca jazzowego które poprowadził samorząd uczniowski Młodzieżowego Domu Kultury a jednocześnie tancerki Zespołu Tańca Jazzowego Ballo.

alt

Mali kucharze w akcji

18 lipca - Za nami kolejny dzień warsztatów kulinarnych w gościnnych progach Gospody Sto Pociech. Tym razem zadaniem uczestników było przygotowanie pysznych przekąsek z wykorzystaniem ciasta francuskiego. Okazało się, że wszyscy świetnie radzą sobie z tym wyzwaniem. Trudno natomiast stwierdzić, czy większą frajdą było przygotowanie smakołyków, czy ich jedzenie, bo jedno i drugie przyniosło dzieciom wiele radości.

alt

Czwartkowe wycieczki z MDK – Karczmiska

W czwartek 20 lipca wycieczkowa grupa z MDK odwiedziła Karczmiska. To w tej miejscowości przesiedliśmy się z autokaru do kolejki wąskotorowej i udaliśmy się w dalszą podróż. Wrażenia niezapomniane. Po jakimś czasie dotarliśmy do miejsca, gdzie czekały nas kolejne atrakcje: ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz pełne adrenaliny przejażdżki uazem.

alt

Wtorkowe wycieczki z MDK - Wyprawa śladem Indian

Wioska Indiańska Topai w Olszance była celem naszej kolejnej wycieczki. Udaliśmy się do niej we wtorek, 25 lipca. To, co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze oczekiwania. Prawdziwe tipi, szamańskie opowieści, strzelanie z łuku, przejście przez tajemniczy labirynt, spotkanie z przyjaznymi zwierzętami i samodzielnie wykonane talizmany, pióropusze, łuki i proce. Po wiosce oprowadzały nas bardzo sympatyczne Indianki, które przygotowały dla nas jeszcze wiele innych atrakcji. To była naprawdę wspaniała przygoda!

alt

Wycieczkowe czwartki z MDK - Instytut Mola Książkowego i Instytutu Zoologii w Nałęczowie.

27 lipca odbyła się pasjonująca podróż po Nałęczowie szlakami pisarki Ewy Szelburg Zarębiny, podchody w Nałęczowskim Zoo, obiad Stołówka „Stara Apteka”

alt

Czwarkowe wycieczki z MDK - Mini Zoo w Leonowie

3 sierpnia wybraliśmy się do Leonowa gdzie zwiedzaliśmy mini zoo skakaliśmy na dmuchańcach, byliśmy nawet Indianami a na koniec oczywiście grill.

alt

Wtorkowe wycieczki z MDK - Wycieczka do Wólki Bieleckiej

22 sierpnia po raz ostatni w te wakacje wyrószyliśmy w podróż a była to wycieczka do Wólki Bieleckiej gdzie strzelaliśmy z łuku, wybijalismy monety, walczyliśmy jak prawdziwi rycerze a nawet zakuwano nas w dyby - dla zabawy oczywiście

alt

W drugim tygodniu wakacji, 3 lipca w poniedziałek o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury

 odbyły się otwarte warsztaty plastyczne pt. "Owady w sprayu". Warsztaty zostały poprzedzone

prezentacją multimedialną zatytułowanąÂ  "Kolorowy świat owadów". Dzieci dowiedziały się, że

biedronka to chrząszcz a konik polny, pasikonik i świerszcz to trzy różne owady. Że pająk to nie

owad a pajęczak, a mrówki uwielbiają czule opiekować się mszycą - głaszczą ją, a ona wydziela

więcej spadzi. A spadź, jak chyba wszyscy wiedzą wchodzi w skład uwielbianego przez nas miodku

spadziowego. Prezentację poprowadziła Pani Edyta Koszałka. Warsztaty plastyczne odbyły się w plenerze.

Mimo kłębiących się deszczowych chmur zabawa była doborowa. Uczestnicy warsztatów malowali owady

sprayem przez wcześniej przygotowane szablony. Większość dzieci po raz pierwszy spotkała się z

tą ciekawą techniką. Po wstępnym instruktażu przystąpiły do działania. Nakładały kolory na siebie,

uzyskiwały różne walory tonalne a także światłocień, co wydobyło rzeczywisty kształt owada. Do

zabawy włączyli się także rodzice udowadniając także swoją kreatywność. Powstały bardzo ciekawe

prace. Dowodem na to jest dokumentacja zdjęciowa. Zachęcamy do odwiedzenia.

 

Warsztaty plastyczne przeprowadziła

artysta plastyk Elżbieta Krzywicka

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack