Taniec PDF Drukuj Email
wtorek, 02 sierpnia 2011 08:26

foton1FORMACJA TAŃCA NOWOCZESNEGO "FOTON" działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie pod kierunkiem  Joanny Wilkołaskiej od 2004 roku. Jednak część dzieci uczęszczała na zajęcia dużo wcześniej. Początkowo była rytmika zespół "Półnutka",później "Łaminogi" i inscenizacje taneczne takie jak: "Myszki Tancereczki" "Polka Kowbojka" "Bal Lal" "Jaskiniowcy" "Piraci", "Disco Rock" i inne. foton2Obecnie zajmujemy się tańcem disco dance i hip-hop, a ostatnio również show dance. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat. (ogółem 162 osoby pracujące w 6 grupach o różnym stopniu zaawansowania). Bierzemy udział w licznych koncertach. Mamy cykliczne wywiady w radio i artykuły w prasie, prowadzimy lekcje pokazowe dla uczniów chełmskich szkół i przedszkoli.   Występowaliśmy wspólnie z gwiazdami polskiej estrady, a byli to między innymi:Szymon Wydra i Carpe Diem, Goya, Queens, kabaret "Klika",Tadeusz Drozda, Dorota Gardias. stronafotonuFoton to również gość wielu imprez takich jak:Gale Sportu, Wybory Miss Polonia i Miss World'2006 w Zamościu, Centralna Inauguracja Dni Olimpijczyka, Puchar Świata Boogie Woogie, Międzynarodowe Mistrzostwa w Zapasach i Karate,American Days i warsztaty z Nai-Ni-Chen z Nowego Jorku,pokazy dla Polonii na Ukrainie,oraz wiele innych....

Dbamy o atrakcyjność naszych choreografii. Ciągle doskonalimy swoje umiejętności uczestnicząc w wielu szkoleniach i warsztatach. Od 2005 roku  na stałe współpracujemy z p.Jolantą Wdowczyk z Warszawy, autorką  choreografii disco dance i formacji show: BOND, MATRIX, MISSION IMPOSSIBLE, BIG SPENDER.

ZESPÓŁ TAŃCA JAZZOWEGO „BALLO”
Nauczyciel prowadzący: Sabina Englot

balloIBALLO I - to najstarsza, zaawansowana grupa Zespołu Tańca Jazzowego. Tworzy ją 18 dziewcząt w wieku od 11 do 16 lat. W roku szkolnym 2010/2011 oprócz zajęć programowych grupa uczestniczyła w warsztatach w technice modual undergrund i afro jazz, które prowadziła pani Małgorzata Ziółkowska - tacerka i kierownik baletu Kieleckiego Teatru Tańca.  Wytrwałość w dążeniu do celu i sumienna praca doprowadziły tancerki do pierwszych sukcesów - za choreografię "Ogień" grupa zdobyła tytuł laureata na VII Spotkaniach Tanecznych Marce Dance Krasnystaw 2011 oraz wyróżnienie na XII Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych Puławy 2011.

balloIIBALLO II - to średniozaawansowana grupa Zespołu Tańca Jazzowego. Na zajęcia uczęszcza 17 dziewcząt w wieku od 8 do 12 lat. Tancerki trenują w technice tańca jazzowego i współczesnego. Poza zajęciami szkoliły się również na warsztatach tańca jazzowego, które poprowadziła pani Małgorzata Ziółkowska - solistaka i pedagog tańca z Kieleckiego Teatru Tańca. Mijający rok szkolny przyniósł małym tancerkom duże sukcesy. Za choreografię "Woda" dziewczęta otrzymały wyróżnienie specjalne na VII Spotkaniach Tanecznych Marce Dance Krasnystaw 2011 oraz tytuł laureata na II Przeglądzie Tanecznym "Inscenizacje-Zamość 2011".

ballerinaGrupę BALERINA  tworzą uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie. W zajęciach bierze udział 14 dziewcząt w wieku od 8 do 14 lat. Grupa w obecnym składzie spotyka się od września obecnego roku szkolnego. Tancerki poznają różne techniki taneczne, a swoimi występami uświetniają szkolne uroczystości i imprezy okolicznościowe.
ballojunior

BALLO JUNIOR GR. STARSZA - to 20 dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wśród nich są ubiegłoroczni uczestnicy zajęć jakrównież tacy, którzy dołączyli do grupy w tym roku szkolnym. Mali tancerze rozwijają swoje umiejętności z zkresu podstaw tańca i rytmiki.

BALLO JUNIOR GR. MŁODSZA - to najliczniejsza, a zarazem najmłodsza grupa Zespołu Tańca Jazzowego. Grupa liczy 23 osoby. Na cotygodniowych zajęciach dzieci poznają podstawy rytmiki i tańca. Według zasady: "nauka przez zabawę i zabawa przez naukę"  dzieci rozpoczęły swoją przygodę z tańcem.

KLUB BOOGIE OPUS TWIST
pod kierunkiem pani Ewy Harańczyk oraz pana Jacka Gumiennego

har2har1Klub powstał w 2002 roku. Istnieje od 10 lat i z dużym powodzeniem reprezentuje MDK,miasto i kraj na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych osiągając znaczące wyniki. Klub Boogie Opus Twist jest najliczniejszym Klubem w Polsce. Obecnie zrzesza 120 osób i jest największym Klubem Boogie Woogie w Polsce i Europie. Pasją tancerzy jest żywiołowe i szalone Boogie Woogie Rock and roll i lindy hop. Klub w swoim gronie ma wielokrotnych reprezentantów i mistrzów Polski.