Plastyka PDF Drukuj Email
wtorek, 02 sierpnia 2011 08:40

PRACOWNIA PLASTYCZNA „ART-KRESKA”
pod kierunkiem pani Krystyny Rutyny

rut1rut2Zajęcia prowadzone są dla każdego kto dysponuje chwilą wolnego czasu   i chce spróbować własnych możliwości twórczych.
Program zajęć obejmuje: rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci i młodzieży poprzez poznawanie różnych technik plastycznych, między innymi: z dziedziny rysunku, malarstwa, malarstwa na szkle, grafiki ; uczestnictwo w konkursach i wystawach plastycznych (wystawy zbiorowe i indywidualne uczestników ) ; możliwość pomocy w przygotowaniu do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie artystyczne, warsztaty, plenery, wycieczki edukacyjne, zwiedzanie galerii i muzeów.

PRACOWNIA PLASTYCZNA COLOR WHEEL I KID ART
pod kierunkiem pani Elżbiety Krzywickiej

krz1Uczestnicy zajęć mają możliwość rozwijania umiejętności manualnych. Uwrażliwiają się na barwy, kształty, formy. krzy2Rozwijają swoją wyobraźnię twórczą wykształcając podstawowe nawyki i umiejętności warsztatowe. Działając na różnorodnych materiałach, poprzez konstruowanie, wymyślanie i planowanie, rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Doskonalą precyzję ruchów, podczas wykonywania  różnorodnych zadań plastycznych wprowadzani są w świat projektowania. Poprzez doskonalenie percepcji wzrokowej stają się uważnymi obserwatorami otaczających zjawisk, widzą więcej szczegółów i barw wokół siebie. Umiejętne rozbudzanie inwencji twórczej pobudza do nowego spojrzenia na zjawiska pozornie znane z odejściem od schematów.
Młodzi artyści swój dorobek artystyczny minionego roku zaprezentowali na kilku wystawach: „Bajeczne maski” - Galeria na Górce, „Lalki z mojej bajki” - Galeria na Górce, Galeria biblioteki Publicznej w Chełmie, hol Przedszkola Nr 13 ul. Połaniecka Chełm.