Muzyka PDF Drukuj Email
wtorek, 02 sierpnia 2011 08:45

Zespół wokalny „Demex”oraz nauka gry na keyboardzie

pod kierunkiem pana Marian Skiby

demex

Zespół wokalny „DEMEX" istnieje od 2001r. i ma w swojejhistorii bardzo poważne osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich imiędzynarodowych, w których zostawał laureatem. Co pewien czas grupa przechodzi tzw. „twardy reset" , gdyż większość uczestniczek (są to głównie dziewczyny) po złożeniu egzaminu dojrzałości odchodzi od zespołu podejmując dalszą naukę poza Chełmem. Ostatni raz grupa była budowana od podstaw w roku szkolnym 2015/16. Mimo niewielkiego doświadczenia zespołu zaliczyliśmy już kilka występów przedpublicznością. Ostatnio z okazji Nocy Kultury i Dnia Edukacji Narodowej. Braliśmy również udział w Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia JARD" w Białymstoku, zajmując V miejsce w kategorii zespołów do 16 lat. Obecnie zespół pracuje również z Panem Mirosławem Majewskim prowadzącym Studio Teatru Wyobraźni, co zaowocowało opracowaniem scenki pt „Piosenka drewnianych lalek" i fragmentu z musicalu „Chicago" pt. „Więzienne tango",które to utwory zaprezentowano na koncertach.

Z niektórymi osobami praca odbywa się w trybie indywidualnym, przygotowującym do występów solowych.

Zespół wokalny „MINI DEMEX" pracuje w dwóch grupach. Pierwsza, to dzieci początkujące i głównie z klas 1-3 szkoły podstawowej. Druga grupa jest zaawansowana i zazwyczaj z klas 4-6. Obydwa zespoły pracują podkątem uczestnictwa w koncertach oraz ewentualnych konkursach wokalnych. Zespółobecnie nie ma znaczących osiągnięć, jednak poziom grupy (szczególniezaawansowanej) jest już na tyle wysoki, że jeżeli wybierzemy się na jakiś konkurs, to jest duże prawdopodobieństwo powrotu jako laureaci. Dzieci generalnie są bardzo zaangażowane w pracę, podpowiadając utwory, które chciałyby śpiewać. Skutkuje to świetną współpracą.

Zespoły wokalne podczas ferii zimowych biorą udział wwarsztatach wokalnych.

Nauka gry na keyboardzie, to grupa dzieci i młodzieży pracujących indywidualnie nad opanowanie klawiszowych instrumentów elektronicznych.Nauka gry opiera się na przyswojeniu podstawowych wiadomości z zakresu teorii muzyki oraz praktycznej nauki gry na keyboardzie a w późniejszym okresie również na pianinie. Na zakończenie roku szkolnego zawsze jest organizowany koncert dla rodziców w celu zaprezentowania nabytych umiejętności instrumentalnych.

Nauka gry na instrumentach klawiszowych

pod kierunkiem pani Wandy Stopy

Nauka gry na klawiszowych instrumentach elektronicznych z podstawami wiedzy teoretycznej (notacja muzyczna, zasady muzyki, kształcenie słuchu). Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży (od II kl. szkoły podstawowej)

Nauka gry na keyboardzie

pod kierunkiem pani Izabeli Harcej

Zajęcia odbywają się grupowo dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny. Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się obsługi keyboardu, połozenia i nazw nut w kluczu wiolinowym i basowym, elementów zasad muzyki oraz gry na obie ręce z wykorzystaniem akimpaniamentu melodyczno-rytmicznego oraz różnych barw instrumentu pomocnych w opracowywaniu utworów.