<<  Września 2014  >>
"O Cześku, dla Cześka" - z koncertu - wieczoru wspomnień PDF Drukuj Email
sobota, 15 grudnia 2012 22:39

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie był współorganizatorem niezwykłego koncertu – wieczoru wspomnień poświęconemu Czesławowi Dopieralskiemu.

W historii Chełma zapisał się głównie, jako aktor i reżyser Teatru Ziemi Chełmskiej. Można byłoby wymieniać daty, wymieniać tytuły spektakli granych na deskach scen i goszczących na afiszach. Chełmianie na pewno zapamiętali go ze wspaniałej kreacji Charlie Chaplina, ze sztuki „Dwie blizny" jak również z „Zemsty" A. Fredry.
„Trybuna Ludu" napisała pochlebny artykuł na temat sztuki „Dekret" umieszczając zespół chełmski wśród 19 najlepszych teatrów w kraju...
Czesław był również recytatorem i pasjonatem dobrej poezji. Przez wiele lat przygotowywał wychowanków, którzy zdobywali laury w całej Polsce.

Minęło już XX lat od śmierci Czesława Dopieralskiego. Właśnie z tej okazji 12 grudnia 2012 r. w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury zorganizowano wyjątkowy koncert – wieczór wspomnień.

Podczas koncertu wystąpili artyści z różnych dziedzin kultury dając pokłon twórczości Czesława Dopieralskiego poprzez teatr, fotografie, piosenkę, tekst, taniec i film.

Z młodzieżowego Domu Kultury wystąpili:
Mirosław Majewski, , Aleksandra Borysiewicz, Ania Bobruś-Chołota, Marian Skiba oraz grupa teatralna
Ponad to udział wzięli:
Piotr Dopieralski, Bogdan Depta, Daria Dopieralska-Kowalska, Elwira, Grażyna Goleniewska, Ania Sułkowska, Teatr Hesperydy oraz Estrada Dziecięca

Nad choreografią czuwali : Renata i Sebastian Jakimiuk
Nad scenografią: Anna Szumera
Scenariusz napisali:
Elżbieta Dopieralska – reżyser teatru Hesperydy oraz Urszula Korpysz i Mariusz Cimek z Młodzieżowego domu Kultury
Reżyseria: Elżbieta Dopieralska

Organizatorami tego wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, Chełmski Dom Kultury oraz Teatr Hesperydy.

Fot. Przemysław Świechowski. GALERIA.