O nas PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 12:50

mdk1Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie jako placówka wychowania pozaszkolnego prowadzi swoją działalność już ponad 50 lat. Zadaniem i ambicją naszej placówki jest zapewnienie młodym mieszkańcom Chełma możliwości wszechstronnego rozwoju zainteresowań i uzdolnień, stworzenie sprzyjających warunków do rozwoju młodzieży szczególnie utalentowanej, ale także rozszerzenie obszarów pracy z młodzieżą poszukującą swojego miejsca, młodzieżą trudną, zagubioną. Aby sprostać tym zadaniom każdego roku szkolnego organizujemy zajęcia dla ponad 500 uczestników zajęć w stałych formach pracy ujętych w tygodniowym planie zajęć dydaktycznych.

Podczas systematycznych zajęć , realizowane są programy edukacyjne z różnych dziedzin. Programy dostosowane są do możliwości , wieku oraz zainteresowań uczestników poszczególnych zajęć. Do tych form należą:

Klub Boogie-Opus Twist, Klub Tańca Nowoczesnego Foton, Zajęcia rytmiczno-taneczne, Aerobik, Nauka gry na keyboardzie, Studio twórczości muzycznej, Zespoły wokalne- Demex, Fasolinki - kilka grup wiekowych, Zespół muzyki dawnej Artes Liberale, Teatr dziecięcy i młodzieżowy Wiercipiętusie , Wiercipietek, Teatr My, Pracownie plastyczne : Art.-kreska, Imago, Color Weel ( rysunek ,malarstwo, malarstwo na szkle ,grafika, batik, tkanina artystyczna, formy przestrzenne ) Logopedia artystyczna, Modelarstwo lotnicze klub Detal i Ikar, Klub turystyczno -krajoznawczy Młodzik, Warsztaty dziennikarskie - redakcja gazety internetowej „Przystanek Gazeta", Radio , Koła komputerowe, Studio Kultury i Sztuki, Warsztaty fotograficzne Grupa Paparazzi.

Oprócz stałych form pracy prowadzimy działalność w zakresie przygotowywania oraz prowadzenia imprez masowych dla dzieci i młodzieży. Organizujemy w ciągu całego roku szkolnego: przedstawienia teatralne, koncerty artystyczne, imprezy integracyjne, warsztaty z różnych dziedzin, plenery i obozy artystyczno-szkoleniowe ,wycieczki, rajdy, konkursy z różnych dziedzin, wystawy twórczości dzieci młodzieży. Prowadzimy działalność wystawienniczą w Galerii MDK" Na górce" oraz innych ciekawych i nietypowych miejscach. Organizujemy wypoczynek i rekreację w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. Bierzemy udział w rajdach, zlotach, imprezach artystycznych, turystyczno-krajoznawczych, modelarskich, konkursach, festiwalach na terenie Chełma, województwa, Polski i międzynarodowych odnosząc liczne i znaczące sukcesy. Nasi wychowankowie są laureatami prestiżowych konkursów plastycznych, tanecznych, muzycznych, teatralnych, modelarskich.

Za wyjątkowe osiągnięcia od 1999 roku przyznajemy Honorową Odznakę „ Nasz Najlepszy ". Wśród nagrodzonych uczestników zajęć znaleźli się miedzy innymi:

Wicemistrz Świata Modeli Jachtów Sterowanych Radiem, laureaci międzynarodowych konkursów plastycznych w Japonii, Tajwanie, Hiszpanii, Tajlandii, Lublinie, Toruniu, Warszawie, Gdańsku, Słupsku, Częstochowie, zwycięzcy Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Szczecinie, laureaci międzynarodowych oraz ogólnopolskich imprez turystyczno-krajoznawczych, laureaci mistrzostw ogólnopolskich oraz międzynarodowych tańca nowoczesnego oraz boogie - woogie, zdobywcy pierwszych miejsc w festiwalach zespołów muzyki dawnej, wicemistrzowie Polski modeli latawców oraz szybowców zdalnie sterowanych.

Swoją działalność w stałych zespołach zainteresowań prowadzimy w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie przy ul Pocztowej 41, a także w wynajętych pomieszczeniach w Przedszkolu nr 13, ul. Połaniecka 5 - zajęcia pracowni modelarskiej DEDAL i IKAR oraz w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 ,ul. Reformacka 13 - zajęcia dużych zespołów tanecznych.

Barbara Nizio Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie

Statut Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programową MDK na rok szkolny 2014/2015.
OFERTA PROGRAMOWA MDK STRONA 1
OFERTA PROGRAMOWA MDK STRONA 2