logo_2014

banermdk2015-2

Polecane video

prezentacja

ZAJRZYJ DO NAS

regulamin_wycieczek

ZAPISZ SIĘ DO NAS

re-zaj

rek-wyn

rek-wol

ZAJĘCIA - INFORMACJE

zajecia-1

zajecia-2

FOTON - INFORMACJE

KONKURSY

konkursy-1

konkursy-2

Szukaj

amr_logo

hajdpark_logo_menu

Zajrzyj

z7

z2

z4

z5

bipmdk

Wspierają nas

Wydarzenia

<<  Września 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Radio PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 12:59

radio_41

 

 

 

Jeśli wpadnie Wam kiedyś w oko taki oto link: www.radio41.pl, kliknijcie koniecznie!

Nie pożałujecie!

alt

W Młodzieżowym Domu Kultury Radio 41 tworzy kilkanaście osób, które zajmują się wszystkim: poczynając od przygotowania i poprowadzenia audycji, zagospodarowania strony internetowej radia, kończąc na rozwiązywaniu technicznych zagadek i zawiłości prawnych związanych z funkcjonowaniem internetowej rozgłośni. Są to głównie młodzi ludzie. Poza tym, że czerpią z tego sporo przyjemności, uczą się i nabierają doświadczenia. Czy chcą związać swoją przyszłość z radiem? Część z nich na pewno. Niektórzy z nich nie zastanawiają się jeszcze nad przyszłością, ale już teraz wiedzą, że praca dziennikarza stanowi dla nich jakąś alternatywę na przyszłość.

 

 

altRadio 41 to jedna z nielicznych niekomercyjnych rozgłośni radiowych, gdzie nie stawia się głownie na muzykę popularną, czyli taką, która łatwo się sprzedaje nie stanowiąc jednocześnie dużej wartości artystycznej. Tutaj słuchamy i poznajemy artystów wkraczających dopiero w świat muzyki. Mniej popularnych, ale na pewno doskonale znanych w określonych kręgach, swoją twórczością przekazujących odbiorcom coś więcej aniżeli tylko jednostajny rytm i łatwy refren.

 

 

 

 

alt

Oprócz ambitnej muzyki nie brakuje audycji tematycznych.„Galeria 72", „Blondynka spotyka brunetkę czyli babskie gadanie", „ Na Wylot" - to tylko niektóre audycje, jakich możecie posłuchać w Radiu 41. Ale praca młodych dziennikarzy to również sondy uliczne z mieszkańcami Chełma, relacje z najciekawszych imprez kulturalnych (także tych organizowanych przez Radio41 i MDK), wywiady ze znanymi ludźmi, m.in.: Dominikem Millerem, Anną Marią Jopek, Stanisławem Soyką, Markiem Dyjakiem, Zbigniewem Zamachowskim, Marią Peszek, Kari Amirian, Julią Marcell, Adamem Bałdychem, zespołami Acid Drinkers, Rosetta, Vavamuffin, East West Rockers, Tides from Nebula, Nao, , Voo Voo, , itd. Rozmowy prowadzone są również na żywo. Młodzi radiowcy mogą się również pochwalić pierwszymi reportażami.

 

 

altA jeśli już mowa o koncertach, to powiedzieć trzeba koniecznie, że zaproszenie radia przyjęli i koncertowali w Chełmie: Julia Marcell, Voo Voo, Kari Amirian oraz Maria Peszek.
Młodzi dziennikarze Radia 41 wciąż poszukują czegoś nowego, kolejnych okazji do tego, żeby się rozwijać i uczyć. Na zajęciach Redakcji Reporterów Radia 41 powstały już pierwsze ambitne audycje dokumentalne i reportaże. Co roku, podczas zajęć feryjnych organizowane są warsztaty dziennikarstwa radiowego, w których mogą wziąć udział wszystkie osoby chętne. Cały czas poszukiwani są młodzi zapaleńcy, którzy mają pomysł na tworzenie radia ambitnego ale przede wszystkim Waszego.

 


Osoby, które chcą dołączyć do ekipy Radia41 mogą przychodzić do Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie ul. Pocztowej 41, od poniedziałku do piątku po godzinie 14.00. Wszyscy chętni są mile widziani.

 

REDAKCJA REPORTERÓW

pod kierunkiem Mirosława Majewskiego

alt

Zespół gromadzi pasjonatów dziennikarstwa radiowego. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych tworzy zarówno materiały informacyjne jak i reportaże radiowe. W Redakcji Reporterów powstało już kilka reportaży o dużych walorach artystycznych i wiele materiałów dziennikarskich dokumentujących wydarzenia. Materiały uczestników zajęć były emitowane na antenach Polskiego Radia Lublin i Radia BON TON.alt

 

nasze produkcje

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack