logo_2014

banermdk2015-2

Polecane video

prezentacja

ZAJRZYJ DO NAS

regulamin_wycieczek

ZAPISZ SIĘ DO NAS

re-zaj

rek-wyn

rek-wol

ZAJĘCIA - INFORMACJE

zajecia-1

zajecia-2

FOTON - INFORMACJE

KONKURSY

konkursy-1

konkursy-2

Szukaj

amr_logo

hajdpark_logo_menu

Zajrzyj

z7

z2

z4

z5

bipmdk

Wspierają nas

Wydarzenia

<<  Sierpnia 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reportaże dźwiękowe PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2013 12:22

Wreszcie piatek

Cykl audycji uczestników zajęć redakcji reporterów radiowych

 


 

Khawuleza

Zapraszamy do wysłuchania reportażu o Kampanii i działaniach Stowarzyszenia Dla Ziemi. Reportaż został przygotowany przez młodzież uczestniczącą w zajęciach Redakcji Reporterów Radiowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie.


O... OSPTA

W ramach zajęć Studia Teatru Wyobraźni nasi reporterzy uczestniczyli w odbywającym się w Chełmie Ogólnopolskich Spotkaniach Profesjonalnych Teatrów Amatorskich. Oglądali festiwalowe spektakle, rozmawiali z widzami, aktorami i organizatorami OSPTA.

Materiał przygotowali Artur Dobras i Grzegorz Zagraba


Integracja na Nieprzetartym Szlaku

Sztuka z pewnością integruje. Przekonają się o tym uczestnicy Spotkania z Piosenką Fundacji Nieprzetartego Szlaku. Wspólne występy artystyczne są znakomitą terapią dla osób niepełnosprawnych. Poprzez sztukę mogą wyrażać emocje, kształtować wrażliwość i realizować swoje pasje.
Impreza, która łączy osoby niepełnosprawne, ich instruktorów i wolontariuszy, odbędzie się już 29 listopada w Zespole Szkół nr 5 przy ulicy Elsnera w Lublinie.
Przygotowania do festiwalu obserwowali reporterzy ze Studia Teatru Wyobraźni Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie.

Audycję przygotowali: Karolina Winiarczyk, Daria Bielak, Artur Dobras i Grzegorz Zagraba.
Relacja reporterska uczestników zajęć Studia Teatru Wyobraźni miała premierę na antenie Polskiego Radia Lublin 15 listopada 2014 w audycji Spojrzenia.


Cudownych rodziców mam – Japońska Mama Artura

Pracownia Radiowa w ramach projektu pod nazwą „Studio Teatru Wyobraźni" inauguruje cykl reportaży „Cudownych rodziców mam". Uczestnicy zajęć prezentują szczególne umiejętności, zainteresowania i pasje swoich najbliższych. Pierwszy z reportaży prezentuje mamę Artura – Annę Dobras, pedagoga i reżysera. Mama Artura pasjonuje się kulturą Japonii. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dorohusku prowadzi grupę teatralną. W audycji opowiada o swoich pasjach orientalnych i teatralnych.

Reportaż „Japońska mama Artura" zrealizował Artur Dobras


S.O.S. Europo !

relacja reporterska z akcji przeprowadzonej przez chełmskich wolontariuszy Amnesty International

Słońce prażące mocno z góry, suchość w ustach i wszechobecna woda, której nie można się napić z powodu zasolenia. To rzeczywistość wielu mieszkańców Afryki na drodze do obiecanego, nowego życia. Władze państw, które są wymarzonym rajem dla uchodźców, są jednak nieczułe na dramat ludzi przebywających Morze Śródziemne w drodze do lepszej przyszłości. W proteście przeciw kolejnym zgonom w czasie tej morderczej podróży stanęła jednak grupa młodych ludzi, która nie bojąc się stanąć w obronie poszkodowanych, zorganizowała happening na terenie miasta. O tym jak to się odbyło i jakie są efekty opowiedziała nam Katarzyna Koziak, opiekunka grupy.

Autorzy:
Karolina Winiarczyk i Grzegorz Zagraba


Szybko, przed siebie, w nieznane...

Monika Kita i Katarzyna Gryzio, są poszukiwaczkami ludzi ogarniętych pasją. Gdy spotkały się z Michałem Sawiczem, bohaterem poprzedniego reportażu o pasji hodowania egzotycznych zwierząt, okazało się, że to nie jedyna pasja sympatycznego studenta chełmskiej PWSZ. A jaka jest druga? O tym w kolejnym materiale reporterek Radia 41.


Egzotyczna menażeria

W dzisiejszym świecie trudno jest znaleźć studenta oddanego swojej pasji. Monika Kita i Katarzyna Gryzio – reporterki Radia 41, spotkały się z Michałem Sawiczem, studentem 3 roku rolnictwa w PWSZ w Chełmie. Michał opowiedział skąd pomysł na hodowlę nietypowych zwierząt egzotycznych oraz jak radzi sobie z opieką nad nimi. Przybliżył temat i cele swojej pracy inżynierskiej związane z hodowlą szarańczy. Szczegóły w reportażu.

altalt

Autorki reportażu: Monika Kita, Katarzyna Gryzio


Teatr Niemy Krzyk

To kolejna produkcja studentów PWSZ uczestników zajęć Redakcji Reporterów Radia 41. Monika Kita, Katarzyna Gryzio i Kamil Średziński wybrali się na premierę spektaklu pod tytułem "Impreza" w wykonaniu Teatru Niemy Krzyk. Widowisko było okazją do porozmawiania o teatrze, który ma już na koncie wiele premier, a wszystkie po to, by oddziaływac na wyobraźnie i uczyć prawidłowych zachowań w życiu. O tym między innymi reprterzy rozmawiali z twórca teatru Markiem Juraskiem.

Autorzy audycji: Monika Kita, Katarzyna Gryzio, Kamil Średziński


DKF - Jesteś Bogiem

Reporterki Radia 41 Agata Bobruś i Klaudia Lasocińska przeprowadziły rozmowę z głównym bohaterem filmu Jesteś Bogiem - Tomaszem Schuchardtem. Z wizyty w kinie podczas projekcji DKF powstała relacja. W niej o aktorstwie, aktorze i zespole Paktofonika.

autor: Agata Bobruś, Klaudia Lasocińska


Żyj z całych sił

Reportaż powstał w chełmskim schronisku dla mężczyzn prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Autorzy audycji, studenci filologii polskiej PWSZ w Chełmie, odwiedzili mieszkańców schroniska, którzy opowiedzieli młodym reportażystom swoje historie. Powstał reportaż, który pokazuje życie w schronisku i skomplikowane losy tych, których życie zmusiło, by zamieszkać poza rodzinnym domem i rodziną. Powstało kilka barwnych portretów ludzi, którzy z całych sił postanowili zmieniać swoje losy.

autorzy: Katarzyna Gryzio, Monika Kita, Kamil Średziński


Historia pewnej instrukcji

W nagraniu udział wzięli uczestnicy zajęć teatralnych i radiowych MDK. Podczas studiowania dokumentów zgromadzonych w chełmskim Archiwum Państwowym nauczyciel, historyk i regionalista Zbigniew Lubaszewski znalazł ciekawe pismo kierowane do organizatorów zabaw choinkowych. Pismo jest datowane na listopad 1950 roku. Jego treść ściśle określa jak przeprowadzać zabawy i jednocześnie wychowywać młodych ludzi. Szczegóły w reportażu "Historia pewnej instrukcji".

autor: praca zbiorowa uczestników zajęć Radiowego Teatru Wyobraźni
montaż: Michał Klimczuk


Sielanki

Reportaż jest zapisem wspomnień o tym jak powstawał zespół śpiewaczy z Sielca koło Chełma. O osiągnięciach "Sielanek", blaskach i cieniach pracy w zespole oraz osiągnięciach śpiewaczek spod Chełma mówią między innymi babcie autorek reportażu.
autor: Anna Koniuk i Natalia Staniuk
montaż: Michał Klimczuk


Ferie 2013

altaltaltaltalt

Materiał jest reporterską relacją z imprez zorganizowanych podczas ferii zimowych. Autorka była uczestniczka zajęć radiowych - jednej z form spędzenia czasu w MDK.

autor: Małgorzata Sawicka

montaż: Michał Klimczuk

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack